Vai sportošana ziemā ir veselīga

Lai arī kāda būtu diena aiz loga, ja esi pareizi saģērbies, Tev netraucēs pat lietus šaltis vai sniega vētra – jābūt tikai veselīgam mērķim. Cita lieta, ja ārsts kādas diagnozes dēļ aizliedzis kustēties ārpus gultas un mājas. Ja lieta ir nopietna vai arī, ja radušās šaubas, Tev noteikti jāieklausās speciālista padomā. Ja padoms nav vajadzīgs, paskaties, ko dara citi: sportošana ziemā ir gana iecienīta, atradīsi arī savu nodarbošanos.

Ziema

Bet kas tad ir – veselīgs mērķis?

Tas ir tāds, kurš, pirmkārt, ļauj Tev darīt to, kas jādara, nenodarot sev pāri un saglabājot veselību. Var censties izpildīt paša izvirzītos skriešanas vai slēpošanas „normatīvus”, taču šiem centieniem nevajadzētu būt muļķīgi pārgalvīgiem. Tavam mērķim jābūt pozitīvam un gala rezultātam – patīkamam.

Lai sportotu ziemā, tam atbilstoši jāsagatavojas. Nav jēgas pārsalt, saslapt vai pārlieku sakarst un atdzist, ja tas vēlāk rada veselības problēmas. Nav sliktu laika apstākļu, ir tikai nepareizs apģērbs – pēc šī izteiciena var vadīties ikvienā sezonā, un ziemā jo īpaši. Termoveļa, ūdens un vēja necaurlaidīgas virsdrēbes būtu pirmais solis ziemas sporta drēbju virzienā. Tāpat noderēs arī cepure un cimdi. Starp citu, brīnišķīgs izgudrojums ir bafs (buffheadwear) – cauruļveidīga galvas sega, ko var lietot vairākos veidos. Tā aizsedz slēpotāja zodu, kalpo par šalli, bet vasarā, dažādi un interesanti sasieta, noder aizsardzībai pret sauli.

Ziemas sporta veidi ir tik dažādi – kādēļ neizmantot visu, ko sniedz mūsu klimata apstākļi? Distanču slēpošana gar jūru ir bez maksas, taču var piedalīties arī vairākos Latvijā organizētos distanču slēpošanas maratonos. Ziemā bez sniega turpinām skriešanu. Nemaz nerunājot par visiem sporta veidiem, ar ko var nodarboties iekštelpās.

Veselības saglabāšanai ikviena kustība nāk Tev par labu. Skrienot un slēpjot atceries ieelpu izdarīt caur degunu, lai neapaukstētu kaklu, izvēlies siltu, bet ne pārāk karsējošu apģērbu. Tāpat centies laiku pa laikam sasildīties- vienalga, vai atrodies kalnu slēpošanas kūrortā, vai brauc kopā ar bērniem pa kamaniņu ceļu jūrmalas kāpās.