Kāpēc spēlēt hokeju

Hokejs ir viens no populārākajiem sporta veidiem pasaulē. Tas ir komandas sporta veids kuru spēlē uz ledus. Tā popularitāte ir tik liela, īpaši valstīs kur ir zemāka temperatūra, ilgāka un bargāka ziema, jo to var spēlēt uz jebkura ledus.

Hokeja spēlēšana var būt diezgan dārgs sporta veids, bet to var spēlēt arī ar mazākām izmaksām. Bieži vien, arī tepat Latvijā, hokejs ir lieliska izklaide ko piekopj ļoti daudzi jaunieši. To spēlē pēc skolas, to spēlē aizbraucot uz laukiem un tamlīdzīgi. Protams, daudzi arī īrē ledus halles un spēlē jau nopietnāk.

Hokejam ir daudz pozitīvu iezīmju, kas to padara par vērtīgu brīvā laika pavadīšanas laiku. Tas ir komandas sporta veids, kas ļauj pavadīt laiku ar draugiem, iemāca komandas spēles vērtību. Nemaz nerunājot par tā ietekmi uz veselību un fizisko sagatavotību. Tas ir ļoti ātrs un fiziski prasīgs sporta veids kur nepieciešama augsta fiziskā sagatavotība un atdeve no katra spēlētāja.

Jau pati slidošana ir gana nogurdinoša un prasa daudz no cilvēka, bet kad ir nepieciešams strauji uzņemt ātrumu, mainīt virzienu, apstāties, pārredzēt laukumu, domāt un saprast notiekošo, tas ir ļoti sarežģīti un prasa daudz. Turklāt, hokejs ir fizisks sports kurā ir pieļaujams arī kontakts, kas nozīmē ka ir papildus slodze uz ķermeni, lai varētu uzņemt triecienus un arī izpildītu spēka paņēmienus.

Minētās lietas var radīt šaubas par to, vai hokejs tiešām ir nepieciešams, bet tas ir. Tas prasa daudz, tajā pašā laikā arī sagatavojot spēlētājus, trenējot un norūdot viņus daudz kam citam. Lieliska sagatavotība gan fiziski gan psiholoģiski ir tikai divi no pozitīvajiem ieguvumiem no hokeja spēlēšanas. Profesionāli trenējoties tiek apgūta arī disciplīna un spēja ātri reaģēt uz dažādiem pavērsieniem kas var likt krist panikā vai apjukt citiem. Hokejs noteikti ir tā vērts un iemesli, lai ar to nodarbotos ir ļoti daudz. Lielākā daļa no mums vismaz reizi ir situši pa ripu un tas noteikti patika, tāpēc ir vērts atgriezties pie šī sporta kaut vai tikai hobija līmenī.