Kā uzrakstīt labu CV?

Padomos par dzīvesgājuma rakstīšanu vietnē CV online ieteikts, ka Jūsu CV jābūt kā labai vizītkartei, kas izstaro profesionalitāti, tomēr nav pārāk daiļrunīga. Tam jāaizķeras darba devēja prātā tā, lai viņš ieinteresētos un gribētu uzaicināt Jūs uz darba interviju. Tātad CV, pirmkārt, jāsatur patiesa un vajadzīga informācija par Jūsu profesionālajām iemaņām un rakstura iezīmēm. Tās visas nemaz nav jāmin. Jau tas vien, kā Jūs noformējat savu vizītkarti, liecina par Jūsu personību. Proti, gramatikas kļūdas CV ir nepieļaujama atkāpe no normas. Ja neesat pārliecināts, kā rakstīt kādu no CV punktiem, labāk pārfrazējiet tā, lai tas būtu gramatiski un stilistiski pareizs. Te Jums palīdzēs lekciju cikls Latvijas Universitātes tiešsaistes izglītības projektā OpenMinded.

Vizuāli Jūsu dzīvesgājuma apraksts nedrīkst būt vienā rindkopā sarakstīts stāsts, bet drīzāk tam jāatgādina viegli uztverams saraksts ar svarīgākajiem notikumiem Jūsu darba dzīvē. Nedrīkst ierakstīt savas prasības par algas lielumu vai citiem darbavietas bonusiem. Arī ar hobiju pārskatu nevajadzētu pārmērīgi aizrauties, tomēr neaizmirstiet pieminēt interesantus faktus savā biogrāfijā. Nepārspīlējiet, bet, iespējams, pieminot kādu detaļu no Jūsu zināšanu sfēras, Jūs būsiet radījis vajadzīgo „odziņu”.

Atcerieties, ka esat diskusijas dalībnieks un ka darba intervija, kurai Jūs gatavojaties ar CV palīdzību, nav pratināšana, bet saruna, kurā lielu lomu spēlē arī Jūsu personība.